ŠIMI Catering - cateringový slovník:

Fotogalerie   Reference   Cateringový slovník


Pošlete nám poptávku

+420 777 702 304, +420 731 448 920


Koktejly:

Koktejly se řadí mezi společenské akce pořádané v dopoledních hodinách či mírně po poledni. Koktejl představuje z gastronomického pohledu jednoduchou a relativně krátkou formu pohoštění (trvá v průměru přibližně 2 hodiny). Koktejl zahrnuje nabídku různých chlebíčků, sendvičů a sladkých dezertů v kombinaci s širokou a pestrou nabídkou alkoholu i nealkoholických nápojů. Všechny pokrmy jsou zpravidla připraveny tak, aby nebylo zapotřebí používat příbory ani talířky, jídla jsou k dispozici na větších podnosech a mísách (po dohodě může hostům asistovat profesionální obsluha).

Rauty:

Slavnostní občerstvení formou rautu probíhá spíš v pozdějších, někdy až spíše večerních hodinách a je vhodné pro větší množství osob. Začátek rautu je ve znamení stylového wellcome drinku, následují bohatě prostřené švédské stoly, ze kterých si hosté sami ve stoje vybírají to, co nejlépe lahodí jejich chuťovým buňkám.

Bankety:

Jako banket bývá nejčastěji označováno společné stolování (v rámci vyvrcholení určité vyjímečné oslavy či oficiální příležitosti). Na hosty čeká profesionální přístup a odpovídající (formální) atmosféra. Jednotlivé nápoje a chody jsou servírovány distingovanou obsluhou hostům usazeným dle předem stanoveného zasedacího pořádku.

Bufety (sendvičové, obědové i večerní bufety):

Bufet standartně zahrnuje úvodní wellcome drink, následuje široký výběr pochutin dle Vašeho výběru, servírovaných na bufetových stolech. Hosté se buď mohou obsloužit sami nebo jim v tom rád pomůže vstřícný obsluhující personál.

Coffee breaky:

Rádi Vám sestavíme coffee break přesně dle Vašich představ. Cenová nabídka je závislá od počtu osob účastnících se coffee breaku a dle jeho konkrétního typu. Coffee break nejčastěji zahrnuje minerální vody (perlivé i neperlivé), nealkoholické nápoje ve skle, čerstvé ovocné džusy, kvalitní kávu a čaj dle výběru z kazety. Coffee break může být doplněn sladkým či slaným pohoštěním.

Zahradní párty:

V rámci zahradní párty bývá standartně zajištěno pohodlné sezení, často doprovázené hudbou k poslechu (pokud jde o večerní zahradní párty, je zajištěna i hudba vhodná ke společenskému tanci). Součástí zahradní party mohou být nejrůznější kulturní, společenské či sportovní soutěže.

Zpět na catering